Stiri

Cultura Economie Educatie Externe Social Turism Sanatate Sport Auto Politica Showbiz Justitie Contactati-ne

Manchester United a câştigat Cupa Mondială a cluburilor
Stire din Sport publicata in 22 Dec 2008.

Clubul englez de fotbal Manchester United a câştigat Cupa Mondială a cluburilor impunându-se în finală, duminică la Yokohama, cu scorul de 1-0 (0-0) în faţa formaţiei ecuadoriene Liga de Quito, prin golul înscris de Wayne Rooney (min.73). Câştigătoarea Ligii Campionilor a câştigat astfel unul din rarele titluri care îi lipseau din palmares, chiar dacă este deja deţinătoarea unei Cupe Intercontinentale, fosta titulatură a acestei competiţii. ‘Sunt foarte bucuros că am câştigat. Să fii cel mai bun din lume este o performanţă extraordinară’, a declarat Rooney.

Rompres

px
px

Etichete: , ,

Daca doresti, poti lasa un raspuns ( trackback)
px
Stirea precedenta: « Conflictul pe subiectul gazului Kiev-Moscova poate afecta Europa
Stirea urmatoare: O nouă victorie pentru Ion Oncescu la skandenberg »
px

Stiri Asemanatoare

» World Cup 2010: Anglia “a măturat” cu naţionala Croaţiei, iar Serbia a fost egala Franţei!